Cześć! Mam na imię

Magnolia

Zapraszam do obejrzenia mojej galerii oraz innych psów hodowli Montecarbone.

Cześć! Mam na imię 

Antares

Przybyłem do hodowli z pięknych Włoch

 

Cześć! Mam na imię 

Niagara

Przybyłam do Hodowli z Włoch


O hodowli


 

logo_05
logo FCIHodowla Montecarbone przynależy do Związku Kynologicznego w Polsce, która uznana jest przez Międzynarodową Federację Kynologiczną (FCI).

Witam serdecznie na stronie hodowli „Montecarbone” , gdzie mogą Państwo poznać moją pasję, którą są oczywiście psy rasy cocker spaniel angielski.

Hodowla ma jest niewielka, lecz z ogromnym potencjałem i planami na przyszłość. Założycielką jej jest czarna suczka – Magnolia, która trafiła do nas w kwietniu 2016 r. z hodowli „Wrzeciono Czasu”.

DSC_1511

Maggie jest cudowną i uroczą przedstawicielką swej rasy, z wiecznie merdającym ogonkiem i chęcią do zabawy z moimi dziećmi. Psy rasy cocker spaniel angielski to wspaniali towarzysze zabaw. Kochają długie spacery, są przyjazne względem ludzi, pełne energii. Pewnie dlatego tak dobrze się czuję w ich towarzystwie. Opieka nad moją suczką sprawia mi ogromną przyjemność. Uwielbiam patrzeć na nią, na jej ruchy pełne gracji oraz radość, gdy tylko się budzi i mnie wita. Niezwykle ciekawym doświadczeniem jest uczestnictwo w wystawach organizowanych przez Związek Kynologiczny w Polsce, dzięki czemu możemy poznać innych hodowców oraz kontynuować naszą przygodę z cockerkami.

DSC_2109

W kwietniu 2017 r. z pięknych Włoch przybył do nas kolejny cocker spaniel – Antares, o rzadko spotykanym, czekoladowo – białym umaszczeniu. Wraz z Maggie tworzą niezłą mieszankę wybuchową, czym wprowadzają do naszego domu wiele radości. Antares to pieszczoch, uwielbia leżeć na moich rękach niczym dziecko, chodzi za mną krok w krok i ma śliczne serduszko po boku 🙂 

1

26 listopada 2017 r. do Hodowli dołączył kolejny pies importowany z Włoch – Zahircocker Dream Team Manhattan Love Story, suczka o umaszczeniu blue roan & tan, której daliśmy na imię Niagara.

Niagara ma wspaniały charakter. Jest niezwykłą, uroczą sunią, po pięknych, zrównoważonych rodzicach. Jestem pewna, iż wraz z Antaresem i Maggie wniesie do naszego życia mnóstwo radości. 

W 2021 r. doczekaliśmy się idealnego miotu po Niagarze, natomiast reproduktorem został Bleper’s (FCI) KEY TO HEART LANTURN. Z tego skojarzenia zostawiliśmy sobie suczkę – BELLA ROSA Montearbone, która, mam nadzieję, będzie kontynuować sukcesy wystawowe swej mamy, a także w przyszłości da kolejne cudowne szczenięta, dzięki czemu będę mogła prowadzić moją hodowlę wg zaplanowanej ścieżki.  

fot. 3

 

W kwietniu 2023 r. powitaliśmy kolejny miot po Niagarze. Ojcem został jeden z najbardziej utytułowanych psów w Polsce i Europie – VENI VIDI VICI Esqueen. Urodziły się tylko 2 szczenięta, brat i siostra, lecz wśród nich było moje cudowne, wymarzone szczenię w kolorze chocolate roan – moja Navia, która oczywiście musiała zostać z nami. I tak, mamy kolejną perełkę, naszą następną nadzieję. Rose dała nam w tym samym roku aż 7 prześlicznych szczeniąt, w totalnie unikatowych i różnorodnych umaszczeniach. Z jej pierwszego miotu nie zostawialiśmy szczeniąt, ale…to dopiero początek 🙂

385540109_1595242201007044_2809791129869706380_n

 

 

W przyszłości pragnę nabytą wiedzę i doświadczenie wykorzystywać w umacnianiu standardu tej pięknej i fascynującej rasy, jaką niewątpliwie jest cocker spaniel angielski.

Maria Mazurowska

 

 

O zdrowie i prawidłowy rozwój psów w Hodowli Montecarbone dbam, stosując preparaty marki POKUSA.

1500x600-psy

wyprawka nowa (8)

Badania:

Certyfikaty / szkolenia:

 

Minigaleria: