Cześć! Mam na imię

Magnolia

Zapraszam do obejrzenia mojej galerii oraz innych psów hodowli Montecarbone.

Cześć! Mam na imię 

Antares

Przybyłem do hodowli z pięknych Włoch

 

Cześć! Mam na imię 

Niagara

Przybyłam do Hodowli z Włoch

PORADY

14 lutego 2021

ozdobniki-tekstu-ozdobnik-7-PnrlzVl

DSC_0961

W Twoim życiu właśnie pojawił się cudowny szczeniak – dziecko z mojej Hodowli. Na tej stronie podpowiem, które smaczki, kosmetyki, produkty do pielęgnacji warto kupić, by z tej ślicznej kuleczki wyrósł wspaniały cocker spaniel. Wszelkie informacje na tej stronie są moją osobistą rekomendacją i jest to moja subiektywna ocena tych produktów. 

SMACZKI

Marce, której zaufałam, jest bez wątpienia MILORD. Jest on producentem naturalnych przysmaków dla psów, które są z pewnością bezpieczne, gdyż nie zawierają konserwantów ani sztucznych barwników. Są niezwykle smaczne i dobrze przyswajane przez moje psy. 

Jako szybką przekąskę najczęściej podaję serca królicze, mam też w domu zapas wołowiny w płatach oraz ciastka z łososia np. z morelą lub jabłkiem. Na dłuższą zabawę polecam skórę z sarny lub jelenia oraz penisy wołowe. 

Więcej o MILORD…     Milord – naturalne przysmaki dla psów 

PIELĘGNACJA

Wiadomo, że cudownie miękka, błyszcząca szata cocker spaniela jest jego wizytówką. By móc cieszyć się tym pięknem, należy poświęcić kilka chwil na dokładne wyczesanie pieska, by pozbyć się ewentualnych drobnych patyczków czy też listków, które czasem wplątują się w futro. Częsta i systematyczna pielęgnacja to także sposób na niedopuszczenie do powstawania kołtunów. Osobiście staram się nie czesać moich psów „na sucho” – robię tak tylko wtedy, gdy są świeżo po kąpieli. Najlepiej jest czesać lekko zwilżoną szatę – ja robię to tak: mieszam odżywkę z wodą i taką oto miksturą spryskuję lekko szatę, no i czeszę szczotką. 

A które szczotki i grzebienie są wg mnie całkiem fajne?

Maxi Pin – szczotka

Grzebień – miałam kilka i cóż mogę powiedzieć… dłuższe u mnie się nie sprawdziły… nie leżą w dłoni tak, jak bym chciała, a poza tym, nie mieściły mi się w kuferku z kosmetykami 🙂 Dlatego najlepszy jest taki o długości ok. 20 cm, no i dobrze jest, jeśli ma różny rozstaw zębów np. pół na pół lub 80/20. 

4Paws – grzebień metalowy średni

Przyda się też dobry trymer, dzięki któremu pozbędziemy się martwego podszerstka. 

Trymer hakowy

KOSMETYKI

Odżywki:

K9 – Keratin+ Moist Conditioner

PSH – Kera-Argan Mask

Charme – HYDRA+ – maska nawilżająco-oczyszczająca

Szampony

K9 – Keratin+ Moisture Shampoo  

Charme – NUTRI+ – szampon odżywiający dla psów