Cześć! Mam na imię

Magnolia

Zapraszam do obejrzenia mojej galerii oraz innych psów hodowli Montecarbone.

Cześć! Mam na imię 

Antares

Przybyłem do hodowli z pięknych Włoch

 

Cześć! Mam na imię 

Niagara

Przybyłam do Hodowli z Włoch

Podsumowanie roku 2019

27 grudnia 2019

ozdobniki-tekstu-ozdobnik-7-PnrlzVl

Kolejny rok mija, więc pora na podsumowanie działań hodowlanych i wystawowych w hodowli Montecarbone. Uwielbiam te podsumowania, przywodzą na myśl wiele cudownych momentów z mijającego roku. To pełne uczuć wspomnienia, te miłe, i nie tylko, które są nauką na przyszłość.

CLAIRE 1

W tym roku postanowiłam nie pisać o planach, ale je realizować. Skupiłam się na karierze wystawowej Niagary, gdyż ją właśnie zabrałam na największą ilość wystaw. No i ona przyniosła mi najwięcej wygranych, rozpoczęła dorosły championat i bardzo szybko, i bez problemów, go ukończyła. Pomimo tego, iż byliśmy tylko na 2 wystawach międzynarodowych organizowanych w Polsce, w Lubinie i w Opolu, i to właśnie w Opolu uzyskała swoje CWC, które jest wymagane do otrzymania championatu. Pozostałe dwa wnioski z wystaw krajowych były już więc tylko formalnością. Styczniowa wystawa w Lubinie okazała się totalną porażką… sędzia zupełnie nie docenił piękna mej Niagi, jednak późniejsze sukcesy Niagary utwierdziły mnie w przekonaniu, że tamten sędzia niestety nie był obiektywny. No ale cóż… pozostawię to bez dalszego komentarza. Na szczęście Niagara sama się broni swym pięknem i wzorcową budową, co nie raz udowodniła, wygrywając Rasę i zajmując miejsca w czołówce podczas Best of Group.

Kolejnym wspaniałym osiągnięciem roku 2019 były narodziny miotu „C”, którego mamą została założycielka hodowli – Magnolia. Tym razem, ojcem został Intrechampion z hodowli Renmil’s Dream – CATCH THE WIND Renmil’s Dream, czyli wspaniały Black. Maggie została mamą 8 czarnych szczeniątek. Na szczęście, poród tym razem przebiegł ekspresowo, choć trzeba było non stop trzymać rękę na pulsie i mieć Maggie pod specjalną kontrolą.

Bardzo cieszy także fakt, iż szczenię z miotu „A” – AUTUMN SUNSET Montecarbone, czyli nasze „jedyne – czekoladowe” szczęście, trafiło w ręce wspaniałej Sylwii, która postanowiła go wystawiać i dzięki temu Sunset, czyli Choco dziś rozsławia dobre imię hodowli jako Młodzieżowy Champion Polski. Liczę na to, że wkrótce zacznie championat dorosły i osiągnie jeszcze więcej, czego mu oczywiście życzę. Poza tym, jestem szczęśliwa, iż pozostałe szczenięta z miotu „A”, czyli ROSA – Sonia, LEAVES – Aslan oraz CHANEL – Zoja mają się dobrze w swych najlepszych domkach.

Zupełną niespodzianką na koniec roku był wyjazd Niagary do Macedonii, gdzie wzięła udział w 3 wystawach – 1 krajowej i 2 międzynarodowych. Pod opieką Pani Agnieszki udało jej się uzyskać 3 Championaty: Macedonii, Grandchampionat Macedonii i Championat Bałkan. Ponadto, rozpoczęła Interchampionat. Jestem mega dumna z mej Niagitki.

Co przyniesie kolejny rok? Zobaczymy….

Statystyki:

– ilość przebytych kilometrów: ok. 7984 km

– ilość odbytych wystaw: 18 (4 międzynarodowe, 14 krajowych, z czego 3 za granicą – w Macedonii)

– ilość Championatów: 4

– ilość miotów: 1

– ilość szczeniąt: 8

 

NIAGARA – udział w 15 wystawach

14 x ocena doskonała

1 x ocena bardzo dobra

10 x CWC

2 x CACIB

1 x Res. CACIB

5 x Najlepsza Dorosła Suka w Rasie

4 x BOB

1 x BOG, II

1 x BOG, III

1 x BOG, IV

Championaty:

Champion Polski

Champion  Macedonii

Grand Champion Macedonii

Champion Bałkan

rozpoczęty Interchampionat

 

MAGNOLIA – udział w 5 wystawach

5 x ocena doskonała

4 x CWC

1 x Najlepsza Dorosła Suka w Rasie

 

ANTARES – udział w 3 wystawach

2 x ocena doskonała

1 x ocena bardzo dobra

1 x CWC

1 x Najlepszy Dorosły Pies w Rasie